27 heta sextips
Det är sommar och med värmen kommer lusten. Veckorevyn.com ger dig sextipsen som garanterat gör din sommar sexigare!
I förhållande eller singel? Hotta upp ditt sexliv med hjälp av några enkla knep. Veckorevyn.com ger 22 heta sextips och 5 heta oralsex-tips för maximal njutning i sommar.
1. Sug på en isglass
Ge honom en isglass och be honom att suga på den som han vill att du ska suga av honom. Härma hans rörelser.
2. Älska under stjärnorna
Vill du njuta av sommarnatten – i ditt eget hem? Bädda en mjuk bädd på balkongen, tänd ljus och älska under stjärnorna.
3. Hett glass-sex!
Använd glassen mer!
Låt mjukglass tina tills den är lös. Lägg ett lakan på golvet eller balkongen som ni kan sitta på. Placera mjukglass på varandras kroppar med fingrarna. Slicka och kyss bort den.
4. Använd handflatan
Be honom att gnida handflatan mot din klitoris medan två av hans fingrar glider in och ut ur dig.
5. Skicka bilder
Trigga igång honom med bilder.
Skicka sensuella bilder på dig i underkläder, solbränd och läcker till hans mobil. Se bara till att inte skicka fel…
6. Använd ditt pärlhalsband
Har du matchat sommarklänningen med pärlhalsband? Drar du det över hans kropp och lindar det smeksamt runt hans penis blir det en sensuell leksak.
7. Viska i hans öra
Öka hettan när ni har sex genom att viska i hans öra hur skönt det känns och hur mycket du tänder på honom…
8. Frukt till förspelet
Sensuellt förspel?
Mata varandra med en tallrik med saftiga exotiska frukter och jordgubbar som ett sensuellt förspel.
9. Sexiga SMS
Har du semester med inte din partner? Skicka SMS till honom om det heta sex som väntar honom när han kommer hem – det kommer garanterat få honom att sluta tidigt!
10. Tillfredsställ varandra offentligt...
Tillfredsställ varandra med händerna på ställen där ni nästan kan bli upptäckta, som i en rulltrappa hårt tryckta mot varandra.
11. Sensuell massage
Är din hud torr efter en dag på stranden? Få din partner att smörja in dig med en doftande lotion. Få honom att massera din rygg, ner mot rumpan och benen. Och när du vändare dig får han ge dig samma sensuella massage där, innan han slutligen går ner på dig.
12. Utforska bastun
Sensuella oljor.
Har du bastu på sommarstället? Sex i en lagom varm bastu är redan ångande hett som det är. Men för att öka lusten, stänk några droppar eteriska oljor i bastun, det ökar blodtillförseln i kroppen.12. Sexd i
13. Nakna smekningar med blommor
Har du lekt den där leken när någon kittlar dig med ett grässtrå och du ska blunda och säga var det kittlas mest? Lek samma lek över hela kroppen, utan kläder och byt ut grässtrået mot en mjuk blomma. Det blir en sensuell upptäcktsfärd…
14. Sex i poolen!
Ensamma i poolen? Maka bikinitrosan åt sidan och hjälp honom in. Även sex stående bakifrån är fantastiskt i vatten. Svanka som en gudinna!
15. Låt honom gå ner på dig...
... efter att han tagit en nubbe. Det kommer att kittla lite extra.
16. Isleken
Is är hett!
Svalkar du dig med isbitar i drinken? Sug en stund på en isbit innan du går ner på honom. Kylan som sedan övergår i hetta är en fantastisk sensation.
17. Lustjakt på stranden
Bada nakna som förspel. Få saker är så sensuella som att simma helt naken med sin partner en ljus sommarnatt. Smek och kyss varandra, ta fortsättningen på stranden…
18. Stanna upp i akten
Låt honom bli helt stilla i dig. Då fungerar penisens huvud som en starkt aktiverande magnet. Känslan blir mer intensiv. Samlaget blir en helare upplevelse för er båda.
19. Skippa trosorna
Lämna trosorna hemma.
Gå utan trosor under kjolen. Viska det till din partner under kvällen och låt honom sukta.
20. Njut av sommarnatten!
Ta en filt och gå ut i sommarnatten och ha sex.
21. Erotisk läsning
Ligg vända mot varandra i hängmattan och turas om att läsa en erotisk bok. Ge varandra sensuella blickar och smek varandras händer och ben.
22. Förena nytta med nöje
Läge att trimma bikinilinjen för att gå ner på stranden? Låt honom raka dig, med en hyvel och rakskum. Be honom göra det varsamt och mjukt, och när han är färdig, låt honom tillfredsställa dig med munnen.
För kvinnor som gillar kvinnor
23. Rulla tungan...
Den här tekniken funkar bäst i den omvända 69:an-positionen. Rulla tungan till en tub (om du inte kan göra det så glöm det – det är genetiskt.) Rulla sin tunga som en tub kring klitoris och dra den fram och tillbaka, det ger samma känsla som en kvinnas vagina runt en mans penis.
24. Gnugga...
Suga in hennes klitoris och ”gnugga” försiktigt med tungan mot den.
25. Kittla som en eldslåga.
För tillbaka klitorishuvan och kittla hennes klitorishuvud snabbt som en fladdrande eldslåga.
26. "Nicka"
Sträck ut tungan mot klitoris och gör den styv och ”nicka” med huvudet .
27. Sug i vågor...
För in två fingrar, med fingertopparna vända mot dig och massera hennes g-punkt, medan du suger mjukt och intensivt i "vågor" på hennes klitorishuvud.
Kommentarer
Hej! Asso, Jag vet ju inte riktigt om detta gäller alla, men jag testade "Is+Blowjob" grejen, och han kände ingen skillnad alls. Han sa bara att det blev.. kallt? Haha antagligen bara min och hans åsikt, men iallafall! Take Care, puss
Själv är jag 12 år och vill absolut läsa om sånt här. :) Och det betyder inte att jag kommer gå och suga av närmsta kille, jag bara tycker sex och kärlek är intressant.
men sluta det är nog inte många 10-12 åringar som läser detta och jag tror det är rätt bra för dom att veta tillslut vad som är riktig njutning ! så sluta ! jag tycker ni ska skriva mera sånt hära !
tidiningen är ju inte riktad till 10-12 åringar det är som att säga att FHM inte får skriva som de gör o andra typer av tidningar som inte vänder sig till den målgruppen.Helt absurt.. vilken tidning VR är den är som en drog som man tar i famnen när man kommer hem o sitter o läser den tills den tar slut.. Gillar tips till bra sex o skön läsning o tips om mode o smink:) GREAT!
1o-12 åring är inte reda för sådant här, jag är 15 och skulle ryggat tillbaka rejält vid 11 års ålder. Men å andra sidan hade jag inte läst tidingen då. Då läser man Julia, på sin höjd Frida. Låt inte era barn läsa VR. Vi konsumera alldeles fr mycket alla redan.
Man har hört det förut men BRA tips, bara för man minns att man läst det innebär det ju inte att man provat... Och är det inte bättre att 10-12åringar (vartfan kom den siffran ifrån.. eh) läser om hur man gör sex skönt än att de googlar på internet på sex och får fram femhundraelvatusen PORRsidor? Och bara för att de läser detta, om de nu gör det, innebär det ju inte att de börjar suga av killar hur som helst. Skrattretande och pinsam kommentar av den som nu skrev det. Ja, barn ska vara barn. Men skyll inte på VR. Förresten har väl Ebba slutat som chefredaktör eller kom hon tillbaka igen? Liksom, va?
Tråkiga tips. lite väl rakt på sak dessutom, inte det jag vill läsa i vr...
Om ni går in på annonsera kan ni se att Veckorevyn.com har en snittålder på 24år. Om era och andras barn är 10-12år borde ni kanse tipsa om någon annan läsning (det tycker jag är mer föräldrarnas ansvar en Ebbas).För jag är alldeles säker på att den unga kvinnan som vr vänder sig till prioriterar ett spännande och härligt sexliv högt.
Herregud! Jag håller helt med Anna-Carin, mer kärlek och sex till alla! Dessutom så har sextips redan funnits i Vr ett tag för er som missat det.
10-12 åringar läser inte vr. det är iaf ytterst få som gör det. om ni kollar i tidningen så är tex dom flesta dom intervjuar osv över 20.
till skillnad från alla andra dåliga sextips så var detta faktiskt lite roligt att läsa o inspererande
Men herregud jag tror 10-12 åringar bara mår bra av att läsa det här. jag lovar det här är nog inte den första artikeln dom läser om sex. Det var inte många år sen jag var så gamal. och jag kan lova er att dom apsolut inte mår dåligt av att läsa den här artikeln.
Skärp er! Mer sex i tidningen! Det är det vi gillar att läsa om. Sex och relationer är det roligaste man kan läsa om. Stolly Bolly http://stolly-bolly.blogspot.com/
hahaha, vaddå gammal skåpmat?! denna artikel publicerades ju i papperstidningen redan innan ebba blev chefredaktör för den! (och det va hösten 2005!!) herregud säger jag... (annars va de inget fel på artikeln... vare sej nu eller dåö..)
alltså, om 10-12 åringar läser VR, jag tror att de hellre läser typ julia.
Oh my god, jag blir typ kåt när jag läser dom fem sista. jag vill också va lesbisk :( !!
gud när man sitter här och läser allas kommentarer så ser man verkligen hur löjliga vissa människor kan vara! Tidningen ges ut till alla ja? Men ju tidigare ungdomar lär sig om sex desto bättre, vi lever i en sexrelaterad värld, vänj er vid det! Tror du inte ditt barn hör och ser värre saker en vad som stog här, skärp er nu och om ni nu tycker att det är så vulgärt så varför läste just du det?
håller fullständigt med sanna! sex är en naturlig och jäkligt viktig del av livet, det är bara bra om unga kvinnor får veta mer om hur de uppnår njutning. det där med hur man tillfredsståller tjejer var verkligen bra. det kan även hetrosexuella brudar ha nytta av ju. det är bara att be killen testa de olika grejerna;)
Men herregud orka klaga! Läs inte om ni inte vill! Artiklarna är till för alla, jag tyckte de var SKITBRA! Om ni är helt pryda så klicka inte. Förresten kan inte VR bara skriva om barnvänliga saker, tidningen vänder sig till typ 18 och uppåt och om 10åringar sitter på nätet så tror jag de hittar värre saker än en lista över sextips. GO HANNAH och alla ni andra! Kärlek! :)
visste inte att Veckorevyn var nån sån tidning, trodde att innehållet handlade om mode och skönhet. Jag skulle inte uppskatta att mina döttrar läser om hur man på bästa sätt su*er av en kille osv. Hmm Ebba som e så rumsren, att hon gick med o trycka det här.hmmm
sex tips till ungar???Skämtar du, låt barn vara barn o behålla det där oskyldiga så länge så möjligt.Varför ska barn växa upp så tidigt här i sverige för??
Men VR:s målgrupp är väl knappast barn på 10-12 år? Själv tyckte jag att detta var jättebra, o det vill jag läsa mer om. Utan att nåt av det andra försvinner såklart.
Till dig som skrev att tidningen även läses av ungar på 10-12 år- ska inte även dessa få lära sig mer om sex? Ju mer de vet, desto bättre! Jag ser faktiskt inga argument till att ungdomar i den åldern inte ska få läsa sextips... Mer romantik och sex till alla!
Skriv kommentar
"Jag är beroende av Mr Rabbit"
Knacka nästa gång!
Tänker du på annat under sex?
16 saker vi antar killarna kan!
På stan: Kändisdejten
Missionera mera!
Fast i ex-sex fällan?
Flirta dig i form!
Det perfekta förhållandet
På stan: Första kyssen
12 sex-sanningar om män
På stan: Så har vi sex
På stan: Så raggar vi
Snacka sexigt

Laddar dagens fråga...
Testa kändisfrisyrer
Funderar du på att fixa lugg som Heidi Klum? Eller lockar som Lindsay Lohan? Testa Veckorevyn.coms kändisfrissa här!
Kändisfrissan – nu även med killar!
Sex & Kärlek
LivmoderhalscancerSex & Kärlek
BröstSex & Kärlek
Kvinnor, är det här vanlig...Sex & Kärlek
Kär!!




